‘Daar was laatst een meisje loos (...) die wou gaan varen als lichtmatroos’ is een volksliedje over een meisje dat als man verkleed de wereldzeeën bevaart. In de zeventiende en achttiende eeuw was er een groot aantal vrouwen dat zich, uit vaderlandsliefde, armoede of liefde voor een andere vrouw, verkleedde en leefde als mannen. Zij monsterden aan bij de vloot, vochten in het leger of sloten zich aan bij een dievenbende. Dekker en Van de Pol beschrijven 120 avontuurlijke levens en geven een boeiende analyse van de vrouwelijke travestietraditie.
Rudolf Dekker doceert maatschappijgeschiedenis aan de Erasmusuniversiteit in Rotterdam. Lotte van de Pol bereidt een proefschrift voor over de prostitutie in het. Amsterdam van de zeventiende eeuw.
‘Een van de meest spannende boeken op het gebied van sociale geschiedenis.’ - Simon Schama
‘Een werk dat sociaal-historici over de hele wereld op het puntje van hun stoel doet zitten.’ - NRC Handelsblad
ISBN | 9789067661348 |
Taal | Nederlands |
Aantal pagina's | 234 |
Uitgeverij | Rainbow |
Publicatiedatum | 1989 |
"Beide boeken werden vandaag geleverd. Prima staat. Zeer snelle service waarvoor mijn dank en waardering."
Marc H. uit Mechelen, België (30/8/2016)
"De eerste boeken die binnenkwamen heb ik besteld bij dekaft.be, hier zijn boeken die tweedehands zijn, maar in principe zo goed als nieuw zijn. Daardoor heb je gewoon nog mooie boeken voor een goedkoop prijsje! [...] Ik heb veel mensen gezien die zo hun twijfels hadden over dekaft.be of welke andere tweedehands boekenwinkel ook, ik wil de twijfels rondom dekaft.be uit de wereld helpen. Wat ik binnenkreeg waren gewoon splinternieuwe boeken, ze worden dus wel zorgvuldig uitgezocht. Nog een leuk puntje was dat ik er boekenleggers bij kreeg[...]. Ik raad jullie aan om snel eens een kijkje te nemen op www.dekaft.be!"
Henriet v. W. uit Buitenpost, Nederland (29/6/2016)
"Bedankt voor de levering die ik vandaag ontving, zoals steeds prima materiaal voor de beste prijs."
Philippe D. uit Heusden, België (26/4/2018)