Boekhandel De Kaft >Webwinkel > Romans > Literatuur en fictie > Lieveheersvogel

Lieveheersvogel

James McBride

Lieveheersvogel - James McBride
Lieveheersvogel achterflap
Goodreads waardering - 12 beoordelingen
3.77
  • Bindwijze: Paperback
  • Conditie: ongelezen,
€14,00 €7,00
Slechts 1 exemplaar op voorraad
1-8 dagen levertermijn
Verzendkost België: € 5
Verzendkost Nederland: € 8
Andere landen op aanvraag - Please enquire for other destinations
Ophalen in Gent: dinsdag tot zaterdag, 10.30 tot 18 uur

Flaptekst

1857, Kansas. De jonge slaaf Henry Shackleford groeit op aan de vooravond van de Amerikaanse burgeroorlog en heeft dagelijks te maken met het slagveld rondom de afschaffing van de slavernij. Als een ruzie tussen zijn eigenaar en John Brown, de legendarische anti-slavernijactivist (‘abolitionist’), uit de hand loopt, wordt hij gedwongen zijn thuisstad te verlaten. Henry slaat op de vlucht met Brown, die hem omdoopt tot Kleine Ui en ervan overtuigd is dat de jongen een meisje is. De maanden erop moet Kleine Ui vechten om te overleven en bovendien zijn identiteit verborgen houden en als meisje door het leven gaan. En dan komt hij aan op de historische overval op Harpers Ferry in 1859, een van de grote katalysators van de burgeroorlog en krijgt zijn lot een grotere rol dan hij ooit had kunnen vermoeden.
‘Lieveheersvogel’ is een geweldige combinatie van geschiedenis en verbeeldingskracht. Het is geschreven met een nauwkeurig en bewonderingswaardig gevoel voor detail en personages, en zit vol humor en avontuur. En onvergetelijke enerverende leeservaring over identiteit en overlevingsdrang.

Voor de lezers van Kathryn Stockett, Alice Walker, Solomon Northup (‘12 jaar slaaf’)

Wat zegt de pers?

‘Geweldige roman van bestsellerauteur James McBride, met flair voor historische betekenis, muziek en personages. Een meesterlijk portret dat als een moderne Mark Twain op elke pagina een genot is te lezen’ - The New York Times Book Review

‘Een diepgaande en menselijke roman, net als het werk van Homerus of Mark Twain’ - The Washington Post

‘Een klassieke, grootse, Amerikaanse roman: vol kritisch bekeken geschiedenis, nergens simplistisch, met oog voor nationale identiteit, met een plot waarin de machteloze een stem krijgt met een dramatisch maar hoopvol einde.’ - Toef Jaeger, NCR Handelsblad

‘Humor en historische geloofwaardigheden sluiten elkaar niet uit… Een opmerkelijk boek.’ - Knack

‘Zowel luchtig als scherp… een must-read.’ - New York Magazine

‘Buitensporig grappig en verdrietig. MCBride creëert gezichten voor de donkerste tweestrijd die het land kende.’ - Publishers Weekly

Specificaties

ISBN9789401602716
TaalNederlands
Originele taalEngels
VertalerJan Pieter van der Sterre
Afmetingen225 x 151 x 38 mm
UitgeverijXander Uitgevers B.V.
Publicatiedatum30-09-2014

Onderwerpen

amerikaanse burgeroorlog amerikaanse schrijvers

Lukrake boeken

Iedere gelijkenis met bestaande voorkeuren en aankopen berust op louter toeval

  • Keuken
  • Keuken

  • Nigella Lawson
  • €23,50
  • Liegen duurt het langst
  • Liegen duurt het langst

  • Ian Leslie
  • €13,00 €9,10
  • Over hemel en aarde
  • Over hemel en aarde

  • Abraham Skorka
  • €10,00
  • De wereld na zijn verjaardag
  • De wereld na zijn verjaardag

  • Lionel Shriver
  • €12,50
  • Planetary Landscapes
  • Planetary Landscapes

  • Ronald Greeley
  • €12,50

Klanten vertellen

"Dank je wel voor het heel mooie kaartje bij de boeken !!!!!! En je persoonlijk geschreven bericht. Ik krijg het gevoel een geschenkdoos ontvangen te hebben."
Ann V. uit Oudenaarde, België (5/11/2016)

"Ik heb vandaag de boeken in prima staat en stevige verpakking ontvangen, waarvoor hartelijk dank!"
Frans L. uit Heusden-Zolder, België (21/5/2016)

"Dank voor de snelle levering, is al binnen. Boek blijkt nieuw, ben heel tevreden."
Ad P. uit Ruurlo, Nederland (27/8/2016)