Boekhandel De Kaft >Webwinkel > Romans > Literatuur en fictie > Lieveheersvogel

Lieveheersvogel

James McBride

Lieveheersvogel - James McBride
Lieveheersvogel achterflap
Goodreads waardering - 12 beoordelingen
3.77
  • Bindwijze: Paperback
  • Conditie: ongelezen,
€14,00 €7,00
Slechts 1 exemplaar op voorraad
1-8 dagen levertermijn
Verzendkost België: € 5
Verzendkost Nederland: € 8
Andere landen op aanvraag - Please enquire for other destinations
Ophalen in Gent: dinsdag tot zaterdag, 10.30 tot 18 uur

Flaptekst

1857, Kansas. De jonge slaaf Henry Shackleford groeit op aan de vooravond van de Amerikaanse burgeroorlog en heeft dagelijks te maken met het slagveld rondom de afschaffing van de slavernij. Als een ruzie tussen zijn eigenaar en John Brown, de legendarische anti-slavernijactivist (‘abolitionist’), uit de hand loopt, wordt hij gedwongen zijn thuisstad te verlaten. Henry slaat op de vlucht met Brown, die hem omdoopt tot Kleine Ui en ervan overtuigd is dat de jongen een meisje is. De maanden erop moet Kleine Ui vechten om te overleven en bovendien zijn identiteit verborgen houden en als meisje door het leven gaan. En dan komt hij aan op de historische overval op Harpers Ferry in 1859, een van de grote katalysators van de burgeroorlog en krijgt zijn lot een grotere rol dan hij ooit had kunnen vermoeden.
‘Lieveheersvogel’ is een geweldige combinatie van geschiedenis en verbeeldingskracht. Het is geschreven met een nauwkeurig en bewonderingswaardig gevoel voor detail en personages, en zit vol humor en avontuur. En onvergetelijke enerverende leeservaring over identiteit en overlevingsdrang.

Voor de lezers van Kathryn Stockett, Alice Walker, Solomon Northup (‘12 jaar slaaf’)

Wat zegt de pers?

‘Geweldige roman van bestsellerauteur James McBride, met flair voor historische betekenis, muziek en personages. Een meesterlijk portret dat als een moderne Mark Twain op elke pagina een genot is te lezen’ - The New York Times Book Review

‘Een diepgaande en menselijke roman, net als het werk van Homerus of Mark Twain’ - The Washington Post

‘Een klassieke, grootse, Amerikaanse roman: vol kritisch bekeken geschiedenis, nergens simplistisch, met oog voor nationale identiteit, met een plot waarin de machteloze een stem krijgt met een dramatisch maar hoopvol einde.’ - Toef Jaeger, NCR Handelsblad

‘Humor en historische geloofwaardigheden sluiten elkaar niet uit… Een opmerkelijk boek.’ - Knack

‘Zowel luchtig als scherp… een must-read.’ - New York Magazine

‘Buitensporig grappig en verdrietig. MCBride creëert gezichten voor de donkerste tweestrijd die het land kende.’ - Publishers Weekly

Specificaties

ISBN9789401602716
TaalNederlands
Originele taalEngels
VertalerJan Pieter van der Sterre
Afmetingen225 x 151 x 38 mm
UitgeverijXander Uitgevers B.V.
Publicatiedatum30-09-2014

Onderwerpen

amerikaanse burgeroorlog amerikaanse schrijvers

Lukrake boeken

Iedere gelijkenis met bestaande voorkeuren en aankopen berust op louter toeval

  • Vreemd pakhuis
  • Vreemd pakhuis

  • Gerrit Komrij
  • €10,00
  • Het loon van de schuld
  • Het loon van de schuld

  • Ian Buruma
  • €12,50
  • Een stadje aan de rivier
  • Een stadje aan de rivier

  • Thomas Keneally
  • €8,00 €5,60
  • De smekende stilte
  • De smekende stilte

  • Joe Simpson
  • €7,00
  • De vrouw die van Dante hield
  • De vrouw die van Dante hield

  • Bob van Laerhoven
  • €9,00

Klanten vertellen

"Ik zag net je Facebookpagina en kwam zo op je website terecht. Wat een mooi verhaal! Ik bewonder je en hoop eens in je woonkamer-boekenwinkel terecht te komen. Woon zelf in Brussel en ik denk niet dat we hier zoiets hebben. Veel plezier nog met de winkel en de klanten!"
Gaby K. uit Brussel, België (5/3/2017)

"Bedankt voor de supersnelle zending van het boek. Wat een service!"
Guy S. uit Berlaar, België (7/8/2016)

"Ik ben heel tevreden met de geleverde boeken. Nogmaals dank voor uw vlotte bediening en reactie."
Marie-Thérèse D. uit Melle, België (9/3/2016)