Filosoof, dichter en computerdeskundige Brian Christian doet mee aan een wedstrijd, waarbij vergeleken wordt hoe goed computers met mensen kunnen praten. De uitdaging voor de programmeurs: zo menselijk mogelijke programma’s schrijven; de uitdaging voor de menselijke deelnemers: zo snel mogelijk laten zien dat je een ‘ware mens’ bent.
Die menselijkheid zit hem vooral in humor, creativiteit, dubbelzinnigheid, én in somberheid en irrationaliteit. Want ook onze minder goede eigenschappen moeten we koesteren, die maken ons tot echte mensen.
Terwijl Christian zich voorbereidt, komt hij erachter wat het betekent om in het computertijdperk te leven.
‘Dit fantastische en voortreffelijk geschreven boek laat zien dat onze gevoelens en gedachten veel dieper gaan dan een computer kan bereiken - maar ook dat we dat niveau lang niet altijd halen.’ - Publishers Weekly
‘Een belangrijk boek van een slimme en bescheiden auteur, voor wie je veel sympathie gaat opbrengen.’ - David Shenk
ISBN | 9789025435370 |
Taal | Nederlands |
Originele taal | Engels |
Vertaler | J. Dijs |
Aantal pagina's | 336 |
Afmetingen | 212 x 135 x 24 mm |
Uitgeverij | Contact |
Publicatiedatum | 15-06-2011 |
"Bedankt voor de ontvangst vandaag. Ik ben heel erg tevreden over mijn 'buit'. Ik kom zeker eind van de week nog eens langs."
Dries B. uit Gent, België (5/3/2017)
"Ik heb de boeken vandaag reeds ontvangen en ze verkeren inderdaad in een uitstekende staat - als nieuw. Bedankt voor het zeer vlotte verloop van de transactie en nog veel succes toegewenst met jou (web)winkel."
Jean-Pierre S. uit Marche-en-Famenne, België (19/4/2017)
"Bedankt voor de goede service, het boek is al toegekomen."
Jan P. uit Heist-op-den-Berg, België (29/10/2016)